1 października 2004

piątek

godz. 19:00 Zamek

 
"Sacrum&profanum"
 
"Motion Trio"
 
Janusz Wojtarowicz - akordeon
Paweł Baranek - akordeon
Marcin Gałażyn - akordeon
 
 
strona oficjalna: http://motion-trio.art.pl
 

fot. Izabella Pajonk-Degardo

   

Motion Trio - trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza
- leadera i autora większości kompozycji.
 
Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wykonując własną muzykę Motion Trio zmienia oblicze akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Zespół doskonale prezentuje się w salach koncertowych, teatrach, kościołach, gra również koncerty klubowe.
 
W muzyce zespołu słychać wpływy wielu stylów muzycznych (od rocka przez jazz po muzykę poważną). Mimo młodego wieku Motion Trio koncertowało z takimi artystami jak BOBBY McFERRIN, Tomasz Stańko - "po jednej naprawdę krótkiej próbie jestem nimi zafascynowany...", Michał Urbaniak - "spodobali mi się od pierwszego momentu we wszystkim co robią...''. Są laureatami Grand Prix 4 Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego.
 
Motion Trio nagrało cztery płyty - Cry, Pictures (2000), Play-station (2001) oraz Live in Vienna Sacrum & Profanum (2002). Płyta Pictures stała się przebojem i otrzymała następujące wyróżnienia: Grand Prix polskiego przemysłu muzycznego, best polish recording 2000, top2000 i płyta roku wg krytyków Jazzi Magazine. Polska krytyka muzyczna uznała Motion Trio za najlepszy debiut roku 2000 w Polsce, czego dowodem jest drugie miejsce w kategorii muzyk/zespół roku 2000 (za Tomaszem Stańko) wg Jazzi Magazine. Zespół koncertuje w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Litwie, na Węgrzech, w Rosji.
 
 
Janusz Wojtarowicz (1971)
Kompozytor, akordeonista, założyciel i leader Motion Trio. Naukę gry na akordeonie i fortepianie rozpoczął w siódmym roku życia u swojego ojca Eugeniusza. Ukoczył Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie i studiował akordeon w krakowskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu konkursów muzyki kameralnej w kraju i za granicą. Autor muzyki teatralnej. Stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa w 2001 roku.
 
Paweł Baranek (1978)
Naukę gry na akordeonie i organach rozpoczął w dziewiątym roku życia u profesora Wiesława Kusiona. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Tarnowie. Laureat konkursów krajowych i zagranicznych m. in. w Niemczech i we Włoszech. Obecnie jeden z najlepszych akordeonistów młodego pokolenia w Europie. Studiuje akordeon w Akademii Muzycznej w Krakowie.
 
Marcin Gałażyn (1975)
Naukę gry na akordeonie rozpoczął w siódmym roku życia u profesora Eugeniusza Ajdamacha. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku, następnie studiował akordeon w Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Wykonuje również muzykę flamenco.
 
źródło: http://motion-trio.art.pl