6 października 2004

środa

godz. 19:00  Zamek

 
Tołhaje
 
Wieczór etniczny

 
Marysia Jurczyszyn - śpiew
Damian Kurasz - gitary
Tomasz Duda - saksofony
Janusz Demkowicz - gitara basowa
Łukasz Moskal - perkusja
Piotr Rychlec - akordeon, realizacja dźwięku
 

                                                                     

oficjalna strona zespołu: http://www.tolhaje.pl/

   

 
laureat nagrody "Folkowy fonogram roku 2002"
 
 
Zespół TOŁHAJE powstał wiosną 2000 r. z inicjatywy dwóch muzyków Damiana Kurasza i Janusza Demkowicza.
Po krótkim czasie dołączyli do nich inni muzycy, pochodzący z terenów Podkarpacia: Marysia Jurczyszyn, Tomasz Duda, Jakub Mietła, Robert Krok, Łukasz Moskal i Piotr Rychlec.
W swej twórczości, zespół czerpie inspiracje m.in. z tradycji Bojków i Łemków - grup etnicznych zamieszkujących Bieszczady przed 1947 r. oraz z kultury muzycznej terenów Polski południowo-wschodniej (Lubelszczyzna).
Zespół koncertował na scenach całego kraju, zjednując sobie sympatię publiczności i jurorów: jest m.in. laureatem IV edycji Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia (II miejsce), zdobywcą I miejsca na XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Muzyki Ludowej Młodych Eurofolk Na Pograniczach 2001 w Sanoku. W czerwcu 2002 r. grupa reprezentowała Polskę na XXIII Festiwalu Europejskiej Unii Radiowej (EBU) w Mölln (Niemcy).
W kwietniu 2003 roku zespół został laureatem Folkowego Fonogramu Roku 2002 - nagrody ufundowanej przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej przy Polskim Radiu. Płyta była również nominowana do nagrody Fryderki 2003 w kategorii "Etnofolk".
 
źródło: http://www.tolhaje.pl/
 
Chcesz się dowiedzieć kim byli  karpaccy tołhaje? Wejdź na oficjalną stronę zespołu.